Life in Seoul
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


sáláláláláááááá
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Your first subject

Go down 
SzerzőÜzenet
Gé-pont Sárkány
Admin
Gé-pont Sárkány


Hozzászólások száma : 3
Csatlakozás ideje : 2015. Oct. 22.

Your first subject Empty
TémanyitásTárgy: Re: Your first subject   Your first subject EmptyCsüt. Okt. 22, 2015 5:48 pm

Annyeong! ^^ Na gyerekek, én gyorsan összeszednék ide első körbe néhány dolgot, mivel elég nagy dologba vágjuk a fejszénket, muszáj készítenem valami előzetes listát arról, hogy egyáltalán mit is kéne leírnunk az oldalra. Hawaii-n mint tudjátok, elég sok dologgal kapcsolatban belénk kötöttek, én pedig ezt el szeretném kerülni. Nagy szerencsére rendelkezem egy könyvvel Dél-Koreáról, ami elég részletesen beszél az országról, így kevés dolgot kell netről összekaparnunk.

Mindenesetre először beszéljük meg a dizit, és utána berakok egy szavazást is róla, mert így legalább lesz egy alap elképzelésünk, amit meg tudunk valósítani. Én mindenképpen fehéret gondoltam, vagy ha ebbe nem is tudunk megegyezni, akkor valami szép, egyáltalán ne kirívó színt. Ha megnézzük a hétköznapi koreaiak öltözködését, akkor észrevehetjük, hogy kedvelik a pasztell és világos színeket. Én az előbbit nem igazán szeretném, nem akarok egy bugyikék dizit, de erről majd később egyeztetünk. :3 A dizivel kapcsolatban még egy dolog jutott mindenképp eszembe: a hibiszkusz. Mint tudjuk, Dél-Koreában a hibiszkusz nemzeti virág, rengeteg is van belőle az országban, meg persze szép is, ezért szerintem az oldalsávokban felhasználható díszítés lehetne, ami nem is túl hivalkodó, de szerintem feldobná a dizit. Smile Illetve a színekről még annyit, hogy szerintem a hibiszkusz (ha belementek) lehetne rózsaszín, az oldal többi színe viszont ugyanolyan árnyalatú rózsaszín, esetleg fekete és szürke legyen. Nem akarom, hogy papagájok legyünk, és a dizisünknek is könnyebb dolga lesz így. A kinézet fontos, a legtöbb játékos (sajnos, oder nein) kinézet alapján választ magának oldalt, mint tudjuk. Fejlécnek szerintem a város látképét kéne feltennünk, csak nem éjszaka, mert ugye az nem illene a dizihez, de ez csak egy elképzelés, később ezt is megbeszéljük, annyira nem vagyok kreatív, hogy most előttem legyen egy konkrét fejléc. Very Happy Azt se szeretném ha elfordulós avikép lenne, bőven elég ha kivilágosodik/besötétedik ha rávisszük az egeret. A felhasználók alap aviképéről (tudjátok az, amelyik bent van nekik mielőtt kitennének egyet maguknak) is ráér szerintem, majd valamelyikőtök aki ügyes szerkeszt egyet és azt megnézzük milyen lett. :3 Illetve a fórum betűtípusról is ti döntsetek, mutassatok nekem valamit ami szerintetek illene, vagy bízhatjuk a dizisünkre is esetleg, én nem nagyon értek hozzá, de mindenből valami egyszerűt szeretnék. :3 Majd szépen összeszedjük azt is, hogy miket kéne ide beraknunk, a következő hsz-ben leírom, hogy mikre gondoltam és utána a többit is eldöntjük. :3
Vissza az elejére Go down
https://lifeinseoul.hungarianforum.net
Gé-pont Sárkány
Admin
Gé-pont Sárkány


Hozzászólások száma : 3
Csatlakozás ideje : 2015. Oct. 22.

Your first subject Empty
TémanyitásTárgy: Re: Your first subject   Your first subject EmptyCsüt. Okt. 22, 2015 6:23 pm

Következő dolog amiről beszélnünk kéne az ami feltétlen fontos az oldalhoz. A chatbox, latest topics, kischat, fontosabb linkek (avifoglaló, világleírás stb...) viszont szerintem ilyen top posters geciségékre nincsen szükség, csak foglalja a helyet, meg lehúz engem, mert tuti nem lennék top poster.xDDD Viszont ilyen hasznosabb dolgokat kitehetünk linkbe szerintem, hogy a Szöuli időjárás, lehetne lehetne egy kisebb ismertető az oldalról azon egyedek számára, akik lusták végigolvasni a dolgokat, egy rész a híreknek, illetve akár lehetne egy google térkép is látképben az országban, hátha valaki körbesétálná az utcákat mielőtt játékba kezdene. Ide ennyit gondoltam, semmi szükség többre.

Na nézzük a csoportokat és a világot... Ugye sokan belekötnének abba, hogy az oldal, amely a dél-koreai fővárosról szól, soha nem indulna be... Ezért jött az ötletem, hogy csináljunk egy nem létező egyetemet, ami egy jóhírű, elit, angol nyelvtanítású iskola, és szívesen várja a nyugati embereket is, mivel jól mutat az önéletrajzban ha valaki oda jár, illetve az iskolának is jó ha híresek lesznek az egykori tanítványai. Ez egyrészt elképzelhető Koreában, másrészt nem. Az első dolog amibe belekötnének, hogy ez nem jó, mert így az idősebb és fiatalabb karakterek ki vannak zárva. Nos, nem kötelező erre az egyetemre járni, ezért lehetne egy előkészítője ennek az egyetemnek, ahol a fiatalabbak is helyet foglalhatnak el. De persze még abba is beleköthetnek, hogy ez elég csekély lehetőségi forrás, szóval szerintem tegyünk be egy listát a valóban létező középiskolákról, legalább tízet jegyezzünk meg, illetve az ország legjobb egyetemeit is belerakhatjuk. Az idősebbeket is be tudjuk szerválni simán, mivel a keleti kultúra rengeteg embert vonz, így jöhetnek ide külföldről turisták, bárki megjelenhet munkaügyben, és mivel a koreai média elég erős szerepet tölt be a világban, hírességek is megfordulhatnak az országban. Így már meg is van oldva a dolog, szinte bárki jöhet, vagy egyszerűen költözhetnek is ide emberek aztán kész. Nem kergetnek el senkit vasvillával, és Szöul elég nagyváros ahhoz, hogy elbírjon 100-150 külföldivel is akár...
A másik dolog amibe belekötnének az az, hogy nagyrészt konzervatív társadalom, ami nem engedne meg egy ilyen iskolát... Nos ez nem teljesen igaz. Természetesen az iskolában lenne felvételi követelmény, az ide jelentkezőknek vizsgázniuk kéne a szokások ismeretéből, hogy ne legyen folyamatos rendbontás, és amúgy is lehet vadulni Szöul bulizónegyedeiben, ahol a koreai egyetemisták, és fiatal felnőttek is simán elengedhetik magukat.

Na de így végszóra annyit mondanék, hogy szerintem a következő csoportok lennének fontosak:

diákok: ebbe mindenki beletartozna, aki a suliba jár, aki nem, nyilván elengedhetetlen a csoporthoz, meg Koreában is külön kezelik a gyereket a felnőttől.

civilek: ez teljesen egyértelmű - ide tartoznak azok, akik nem dolgoznak a médiában.

sportolók: mivel a futball egy nagyon fontos sport az országban, illetve létezik olyan, hogy taekwondo és szöuli olimpia, ezért szerintem elengedhetetlen a csoport.

hírességek: a hallyu miatt elengedhetetlen csoport. Az ország tele van tehetséges énekesekkel és színészekkel, virágzik a zene- és filmipar.

turisták: csakhogy ilyen is legyen.

bármi ötletben benne vagyok, ha van benne indoklás, de egy cáfolást, vagy egyetértést kérnék tőletek elsősorban.
Vissza az elejére Go down
https://lifeinseoul.hungarianforum.net
Gé-pont Sárkány
Admin
Gé-pont Sárkány


Hozzászólások száma : 3
Csatlakozás ideje : 2015. Oct. 22.

Your first subject Empty
TémanyitásTárgy: Re: Your first subject   Your first subject EmptyCsüt. Okt. 22, 2015 7:08 pm

Na most kicsit szeretném összeszedni azokat a dolgokat, amik a játékosok útnak indításában játszanak szerepet. Az első ilyen a szabályzat, azt majd valaki megírja, nem olyan fontos, mindenhol ott van, senki se olvassa el, de szép dísze egy fórumnak.xD

Ezután jönnek a leírások, amik már inkább fontosabbak. Szerintem forrásnak megjelölhetjük a könyvet ahonnan összeszedem az információkat, illetve az oldalakat is, amiket esetleg használunk.

A könyv először térben elhelyezi az országot, illetve a várost, ezt mi is megtehetnénk, van benne a történelmi háttérről, amit szerintem feltétlenül írjunk bele, mert a hawaiin ezért beszóltak és akkor itt inkább legyen meg, akit érdekel elolvassa, akit nem az ott hagyja.

Van benne egy kis bekezdés a koreai szellemiség sokszínűségéről, erről is írunk, mielőtt ebbe kötnének bele, mert az a gyerek szerintem utána fog nézni annak is, hogy milyen részvényei vannak egyes vállalatoknak, a kákán is csomót fog keresni... nem akarok neki lehetőséget adni arra, hogy beszólhasson nekünk.

Van itt egy leírás a szimbólumokról és nyelvről, ennek szentelhetünk valami rövid, itt elég hossza ír a kialakulásáról, szerintem egy pár sor is elég, illetve írhatunk a zászlóról és az egyéb szimbólumokról, a hibiszkuszról, a hangul történetéről, a nemzeti himnuszról. Szerintem ezt egybe is lehetne sűríteni.

Itt jön az, ami minket igazán érdekel: Szöul, mint főváros. Ír a történelméről, amit mi is megteszünk, mert elsősorban itt játszódik a történetünk és ez megint olyan pont amibe keményen bele lehet kötni... Mert ez mellett tényleg rizsának tűnhet mindaz, ami fentebb lett említve.
Külön veszi az óvárost, ennek is szentelünk egy képes bemutatót, nem tervezek sokat írni róla, vagyis annyit semmiképp se, ami a könyvben van benne. Ezután nagyrészt helyszínleírások vannak, azt majd a játéktérre csodásan fel tudjuk használni.

Van még egy kisebb fejezet a szokásokról, vallásról, hagyományról, amit szerintem a leírásokba bele kéne tennünk, ez fontos lehet ahhoz, hogy hiteles játékokat alakíthassanak ki a játékosaink.

Az olyan dolgokat, amik nem feltétlenül szükségesek mindenhez, szerintem tegyük be egy érdekességek témába, ott mindenki megtalálja amire szüksége van, akit nem érdekel úgyse olvassa el, de azért ott lesz, hátha megint be akarnának szólni...
Vissza az elejére Go down
https://lifeinseoul.hungarianforum.net
Ajánlott tartalom





Your first subject Empty
TémanyitásTárgy: Re: Your first subject   Your first subject Empty

Vissza az elejére Go down
 
Your first subject
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Life in Seoul :: Your first category :: Your first forum-
Ugrás: